GENCFENERLİLER1907
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
GENCFENERLİLER1907

FeNeRBaHCe TaRaFTaR FoRuM SiTeSi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Gol atıp da üzülen Türk

YazarMesaj
A.Giresunlu28
Admin

Gol atıp da üzülen Türk Empty
MesajKonu: Gol atıp da üzülen Türk   Gol atıp da üzülen Türk Icon_minitimePerş. Haz. 12, 2008 12:26 pm

Gol atıp da üzülen Türk 64961

O golü attığında içimiz cız etti... Bir Türk, kendi vatanına gol attı. Ama o da bir tuhaftı. Golden sonra sevinemedi.

Türkiye - İsviçre maçının en ilginç anı şüphesiz ilk goldü. Türkiye kalesinde ilk yarıda şok bir gol gördü. Bu gol kadar golü hazırlayan ve atan isim içimizi sızlattı. Zira Türkiye kalesine giden golün bir Türk asist etti, bir diğer Türk de attı...

Hakan Yakın ve Eren Derdiyok...
Her ikisi de Türk...
İsviçre Milli Takımı forması ile anavatanlarının karşısına çıktılar... Onlar için çok zor bir maçtı... Hele de Türkiye'ye o golü attıkları anda...

Bir yandan İsviçre'ye puan getiren golü atmanın sevinci, öte yandan anavatanları Türkiye'nin canını yakmaları...
Sanırız o anda çok karmaşık duygular yaşadılar...
Golü atan Hakan Yakın'ın takım arkadaşları ile gol sevincini paylaşmaktan kaçınması bunu gösteriyordu.

Gol atıp da üzülen Türk 0.20080611234456Ne bir sevinç, ne bir gülümseme, ne bir mutluluk ifadesi vardı yüzünde. Coşkuyla ona koşan arkadaşlarını iki elini kaldırarak durdurmaya çalıştı...

Golün asistini ise yine bir Türk olan Eren Derdiyok yaptı. Eren, Türk Milli takımında oynamayı çok istediğini ama forma bulma şansının az olduğunu bildiği için İsviçre'yi seçtiğini söylüyordu.

İŞTE HAKAN'IN GOLÜ VE SONRASINDAKİ HALİ;
Golü atmalarına karşın sevinçlerini belli etmediklerini ifade eden Eren Derdiyok, şunları kaydetti:

ÇOK MUTLULUK DUYMADIK
''İçimizden sevindik. Çünkü biz Türk'üz. Türkiye'ye karşı oynamaktan çok mutluluk duymadık. Ancak Türkiye'den bana hiçbir teklif gelmedi. Beni milli takıma davet ettiler de gitmedim mi? Bunun için İsviçre forması altında Türkiye'ye karşı oynamaktan mutlu olmadım. Böylesine büyük bir şampiyonada kendimi göstermek için bir fırsattı ve bunu değerlendirdim.

İÇİMİZDEN SEVİNDİK

Attığımız golde Hakan da ben de içimizden sevindik, ancak dışarıya belli etmedik. Bu bizim ülkemize karşı olan sevgi ve saygıdandır. Şampiyonanın en genç sporcusu olarak burada bulunmaktan gurur duydum. Sezon başında Trabzonspor'dan teklif almıştım. Ancak benim futbol kariyerim açısından doğru bir teklif olmayacağını düşündüğüm için kabul etmedim. Şayeti Beşiktaş veya Fenerbahçe'den teklif gelirse bunu düşünürüm.''
http://gencfenerliler1907.eniyiforum.org

Gol atıp da üzülen Türk
1 sayfadaki 1 sayfası